Våra kategorier
Produktkatalog PDF
Vi stöttar
Lyra Industri
Följ oss på Facebook
Vi har en ny medarbetare!
Hon heter Edith Zoungranas  och arbetar som lärare på en skola
i Burkina Faso. 


Att säkerställa lönerna för de anställda är en förutsättning för att verksamheten ska kunna bedrivas på ett långsiktigt hållbart sätt. Edith har arbetat på Yennengas förskola sedan 2009 och ansvarar för att ta fram och tillverka nytt pedagogiskt material. Det kräver mycket fantasi och egna lösningar eftersom tillgången på material är mycket begränsad.

En av Lyras kärnverksamheter är produkter för skola och kreativt skapande med färg och form. Därför blir samarbetet kring förskola och skola med Yennenga Progress något som ger mervärde.
Vi är mycket stolta över Edith och hennes kreativitet och engagemang. 

Vi välkomnar Thomas Carlsson till Lyra.
Thomas kommer att arbeta som säljare och har stor erfarenhet av främst Bok och Pappershandeln. Han är redan en uppskattad medarbetare och en tillgång till vårt team.

Vill ni ha ett besök så kan ni ringa honom på 0705-87 06 51 eller maila honom på thomas.carlsson@
lyra.se
Björn     Eva     Thomas
Björn Cederloo
VD/Key Account Manager
E-mail: bjorn.cederloo@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 81
Mobil: +46 709 51 25 25
    Eva Söderberg
Key Account Manager
E-mail: eva.soderberg@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 82
Mobil: +46 706 99 88 85
    Thomas Carlsson
Säljare
E-mail: thomas.carlsson@lyra.se
Telefon: +46 705 87 06 51
             
Ann     Emma      Vanessa
Ann Gustafsson
Controller
E-mail: ann.gustafsson@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 83
    Emma Johansson
Marketing
E-mail: emma.johansson@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 84
    Vanessa Rubin
Inköps/artikelansvarig
E-mail: vanessa.rubin@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 87 
             
 Max     Conny     Jürgen
Max Lundblad
Order / Kundsupport
E-mail: max.lundblad@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 85
    Conny Johansson
Lager/Logistikansvarig
E-mail: conny.johansson@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 86
    Jürgen Radde
Lager / Logistik
E-mail
: jurgen.radde@lyra.se
Telefon: +46 303 37 37 80